O nás

Veterinárna klinika BanByVet je nástupcom prvej veterinárnej ošetrovne pre malé zvieratá v Banskej Bystrici, ktorá vznikla z iniciatívy MVDr. Vladimíra Paulinyho st. v roku 1972. Dovtedy na území nášho mesta ani celého okresu neexistovalo zariadenie poskytujúce veterinárnu starostlivosť pre spoločenské zvieratá a MVDr. Pauliny st. sa stal priekopníkom praxe malých zvierat v tomto regióne. Po privatizácii veterinárnej služby v roku 1992 sa stáva zakladateľom a prevádzkovateľom prvej súkromnej veterinárnej ambulancie pre malé zvieratá v Banskej Bystrici. V r. 2000 nastupuje do praxe MVDr. Vladimír Pauliny ml. a vzniká rodinná veterinárna ambulancia, ktorá sa snaží skvalitňovať svoje služby, o čom svedčí stále sa rozrastajúca klientela štvornohých pacientov.

V septembri 2009 zakladáme veterinárnu kliniku BanByVet a v súčasnosti náš tím pracuje v zložení 4 veterinárni lekári MVDr. Vladimír Pauliny, MVDr. Bronislava Magicová, MVDr. Lenka Sebínová, MVDr. Monika Krajčovičová a 1 veterinárna asistentka Ing. Martina Ivaničová.

Vašim domácim miláčikom ponúkame kompletný veterinárny servis a moderné prístrojové vybavenie, ktoré sa snažíme stále aktualizovať. V rámci skvalitňovania našich služieb a sledovania najmodernejších poznatkov v oblasti medicíny malých zvierat sa pravidelne zúčastňujeme domácich aj zahraničných vzdelávacích akcií.

Naša klinika je vybavená čakárňou, má 3 vyšetrovacie miestnosti, 2 operačné sály, hospitalizačnú miestnosť a samostatné miestnosti na RTG a USG vyšetrenia. Klinika disponuje vlastným laboratóriom na hematologické a biochemické vyšetrenie krvi. Parkovanie je možné priamo v areáli veterinárnej kliniky. Z dôvodu šetrenia Vášho času ponúkame možnosť bezplatného objednania sa na presný termín.

V priestoroch kliniky môžete tiež využiť služby salónu Chlpáčik.

 

Prečo si vybrať práve nás

  • Tradícia
  • Starostlivosť
  • Servis
  • Objednanie
  • Pohotovosť

Rodinná tradícia

Sme rodinná veterinárna klinika a staráme sa už o niekoľkú generáciu Vašich zvieracích miláčikov v Banskej Bystrici.

Nadštandardná starostlivosť

Sme zohratý tím veterinárnych lekárov, ktorí sú schopní poskytnúť nadštandardnú zdravotnú starostlivosť pre všetkých Vašich miláčikov – psy, mačky, fretky, drobné hlodavce, vtáky a plazy.

Kompletný servis pod jednou strechou

Naša klinika disponuje moderným prístrojovým vybavením pre kompletnú diagnostiku a terapiu.

Objednanie na presný čas

U nás môžete využiť možnosť objednať sa telefonicky na presný čas na akékoľvek vyšetrenie, konzultáciu, či zákrok bez príplatku. Číslo telefónu je 048/411 23 21 alebo 0918 749 578.

Pohotovosť pre našich klientov

Je určená pre akútne a život ohrozujúce prípady po tel. dohovore na č. 0918749578. Pohotovosť je výhradne pre registrovaných klientov kliniky BanByVet.